Certyfikaty

CERTYFIKAT “KRAJOWEGO LIDERA INTEGRACJI”

Przyznany w 2004r. przez Centrum Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Warszawie oraz Rzecznika Praw Dziecka za szczególne osiągnięcia we wspieraniu dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny w środowisku lokalnym.

 

 

CERTYFIKAT PRZYJĘCIA DO “PODKARPACKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE” REJONU DĘBICA

                                            Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie!

Przyznany w 2010 roku.
Przedszkole promujące zdrowie to placówka, która wychodzi na przeciw problemom i oczekiwaniom dzieci, systematycznie angażując się w edukację zdrowotną oraz promocję zdrowego stylu życia na co dzień.
Aby spełnić wymagane standardy podejmujemy różnorodne działania, m.in.: organizujemy zabawy sportowe w ogrodzie przedszkolnym z okazji Dnia Ziemi, konkursy plastyczne i recytatorskie o tematyce zdrowotnej, zajęcia kulinarne, spotkania z ciekawymi i doświadczonym osobami (stomatolog, policjant, pielegniarka, weterynarz, dietetyk). Uczestniczymy w olimpiadach i zawodach sportowych organizowanych przez zaprzyjaźnione placówki.
Na bieżąco uczestniczymy również w konferencjach organizowanych przez panią Annę Szczepanik – koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica.
Obecnie staramy się przyznanie naszej placówce Wojewódzkiego Certyfikatu Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

CERTYFIKAT PRZYJĘCIA DO “WOJEWÓDZKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE” WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

IMG_7996 4 grudnia 2013r.  nasze przedszkole otrzymało “Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 

 

 

CERTYFIKAT “BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE”

W naszym przedszkolu realizowany jest program edukacji medycznej dla przedszkolaków “Zdrowy początek”. Dzieci zdobywają wiedzę na temat ochrony zdrowia oraz pozyskują umiejetności  właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenie. Zapoznają się również z zasadami zdrowego odżywiania oraz konsekwencjami wynikającymi z brania do rąk nieznanych przedmiotów, roślin, owoców. Dzieci dowiadują się też, że nie można samodzielnie zażywać lekarstw, środków uzależniających i środków chemicznych.

DYPLOM “RADOSNE PRZEDSZKOLE”

radosne przedszkole (Kopiowanie)Tytuł „Radosne przedszkole” otrzymaliśmy w 2015r. poprzez udział w Ogólnopolskim Konkursie, którego celem było udoskonalanie i usprawnianie procesu dydaktycznego, a także wszechstronny rozwój dzieci, rozwijać kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań oraz integrację poprzez wspólną zabawę i naukę. Warunkiem zdobycia dyplomu była realizacja 10 zadań, m. in.

  1. Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania.
  2. Przeprowadzenie spotkań z przedstawicielami Policji/Straży Pożarnej/Pogotowia Ratunkowego/organizacji społecznych etc. nt. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu, zagrożenia, udzielanie pomocy, obrona konieczna itp.
  3.  Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych.
  4. Przeprowadzenie dnia talentu w przedszkolu, podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne.
  5. Zorganizowanie w ramach ogólnoprzedszkolnego dnia sportu międzygrupowych rozgrywek sportowych, w kilku wybranych dyscyplinach.
  6. Pogadanka z dziećmi na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć.
  7. Zorganizowanie, w ramach tygodnia Polska Złota Jesień (może to być inna pora roku, zależnie od czasu, w jakim będzie realizowane zadanie), ogólnoprzedszkolnego konkursu na przygotowanie prac plastycznych. pt. Jesienny spacer.
  8. Zorganizowanie w ramach tygodnia Kubusia Puchatka (bądź innego, wybranego przez przedszkole bohatera) konkursu na wykonanie maski postaci bajkowej.
  9. Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu z motywem przewodnim: „Mój/moja ulubiony/a Pan/Pani z przedszkola”.
  10. Udział w kursie „Radosne przedszkole” przeprowadzone w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

CERTYFIKAT ,, PASTUSIOWEGO    PRZEDSZKOLA    AKADEMII    AQUAFRESH”

P1100375

W roku szkolnym 2015/2016 przedszkole otrzymało Certyfikat ,,Pastusiowego    Przedszkola    Akademii    Aquafresh” po zgłoszeniu naszych działań  do  V Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh”, którego głównym celem jest edukacja z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej. Program ten jest systematycznie realizowany i pomaga dzieciom w dbaniu o zdrowe ząbki.

CERTYFIKAT UNIWERYSTETU MEDYCZNEGO W LUBLINIE

Certyfikat 1

W roku szkolnym 2016/2017 przedszkole otrzymało  Certyfikat przyznany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie potwierdzający udział w projekcie ,,Dzieciństwo bez próchnicy”
w zakresie: edukacji, promocji i profilaktyki  w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowanej do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców.
Program ten jest regularnie realizowany i pomaga dzieciom w dbaniu o zdrowe ząbki.

 

 

WAŻNE LINKI

KONTAKT

Przedszkole Miejskie Nr 2 Integracyjne 
ul. Konarskiego 14
39-200 Dębica
tel: 14 6813 168
mp2integracja@gmail.com