Zawód – leśnik

10 października z okazji Światowego Dnia Drzewa Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Leśnik pani Klaudia. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie do opiekowania się i dokarmiania ptaków w okresiezimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, a także  uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.
Pani Leśniczy zaznaczyła, że człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Las i jego mieszkańcy”, dzięki czemu poznały życie niektórych zwierząt  zamieszkujących lasy naszej okolicy. Sprawnie rozwiązywały również zagadki, za które otrzymały w prezencie od pani Klaudii kasztany.
Pani Leśnik przyniosła do przedszkola sadzonki małych świerków, które z pomocą pana Konserwatora znalazły miejsce w Naszym ogrodzie przedszkolnym.

Realizacja innowacji pedagogicznej
„Wszyscy dla Wszystkich – poznajemy zawody”