Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie

16 lutego 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone przez panią Sylwię Zegar, przedstawicielkę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.
Celem zajęć, zorganizowanych dla pięcio i sześciolatków było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach zajęć przedstawicielka WORD-u omówiła znaki drogowe obowiązujące w ruchu pieszym, rodzaje sygnalizacji świetlnej, środki transportu publicznego oraz zasady bezpiecznego zachowania się na przystankach komunikacji publicznej oraz podczas spacerów, wycieczek i podróżowania.
Przedszkolaki uświadomiły sobie jak ważne jest bezpieczne zachowanie pieszego, rowerzysty i pasażera. Wszyscy uczestnicy spotkania pouczeni zostali o konieczności korzystania z przejść dla pieszych przy przechodzeniu przez jezdnię, zakazie wchodzenia na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd oraz o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą wbieganie na jezdnię.
Przedszkolaki z radością uczestniczyły w zabawie edukacyjnej z wykorzystaniem Mini Miasteczka Ruchu Drogowego. W czasie oglądania filmu edukacyjnego pt. „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA” utrwaliły zdobyte wiadomości.
Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały dydaktyczne w postaci opasek odblaskowych samozaciskowych z algorytmem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które wykorzystywane są do poprawy widoczności podczas spacerów i powrotów do domu po zmroku.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii
z
a przeprowadzenie ciekawych zajęć,
które z pewnością przyczynią się
do zwiększenia bezpieczeństwa
Naszych Przedszkolaków.