Z wizytą w bibliotece…

W środę, 7 maja 2014r., dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do Miejskiej
i Powiatowej Biblioteki Publicznej  nr 4 w Dębicy. Tam przywitał ich mały ślimak – przyjaciel biblioteki, który w ciekawy sposób chciał zaprzyjaźnić dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.
Ślimaczek zapoznał przedszkolaków  z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Podczas odwiedzin w bibliotece dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika  oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Poznały również etapy powstawania książki oraz sposoby obchodzenia się z nią, aby służyła ona wielu czytelnikom. Poprzez zagadki, zadawane przez ślimaka, dzieci utrwaliły wiadomości na temat różnych bajkowych postaci. Największą atrakcją dla naszych pociech były jednak same książki, które z zaciekawieniem oglądały.
Był też czas na wysłuchanie bajki pt. „Królewna Lenka nie chce być grzeczna” czytanej przez panią bibliotekarkę oraz przejście w długim korowodzie między regałami
z książkami.
Na zakończenie tego ciekawego i przebiegającego w wesołej atmosferze spotkania „Maluszki” postanowiły założyć kartę czytelnika swojej grupy i wypożyczyć książeczkę autorki Barbary Sudoł pt. „Wyprawa ślimaka do grodu Kraka”.
Zadowolone i zachęcone przedszkolaki dołączyły do kręgu najmłodszych czytelników biblioteki. Grono przybyłych dzieci obiecało, że wróci ponownie z rodzicami w celu zapisania się do biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru.

Z wizytą w bibliotece (1)  Z wizytą w bibliotece (2)  Z wizytą w bibliotece (3)

Z wizytą w bibliotece (4)  Z wizytą w bibliotece (5)  Z wizytą w bibliotece (6)