WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ HOKKA – HEJ

W poniedziałek, 13 maja 2019r., z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka,  przedszkolaki ze wszystkich grup pojechały do Wioski Indiańskiej HOKKA- HEJ w   Kunowej koło Jasła.
Na miejscu przywitał wszystkich Wódz Indiański, który zaprowadził dzieci do Mini ZOO.  Tam przedszkolaki poznały kozę i capa Zenka, które  popisywały się swoimi umiejętnościami. W Mini ZOO mieszkały też inne zwierzęta:  lama, kangurek, papużki , wiewiórki wietnamskie, bażant, paw,  mundżak chiński, miniaturki jelenia oraz mary patagońskiej. Następnie Wódz zaprosił dzieci do swojej wioski, gdzie w otoczeniu malowniczej przyrody  stały indiańskie namioty –  Tipi. Tam panie Ola i Ela ozdobiły chętnym dzieciom  twarze i zaczęła się zabawa z Indianinem. Wesołe  tańce i zabawy wspaniale wszystkich rozgrzały. Ogromną radość sprawiła też dzieciom przejażdżka na indiańskim mustangu.  A dodatkową atrakcją były skoki na dmuchanej zjeżdżalni. Zabawy na świeżym powietrzu zaostrzyły przedszkolakom apetyt, dlatego kiełbasa przygotowana na grillu  przez gospodarzy bardzo wszystkim smakowała.
Po tych wszystkich atrakcjach przeszedł czas na pożegnanie z miłymi gospodarzami i ich podopiecznymi. Do przedszkola wszystkie dzieciaki  przywiozły ze sobą miłe wspomnienia i troszeczkę  zmęczenia.