Wycieczka do Teatru “Maska” w Rzeszowie

24 kwietnia 2013 r. przedszkolaki z grupy III i IV udały się na wycieczkę autokarową do Rzeszowa do Teatru MASKA. Dzieci z najstarszych grup miały okazję pierwszy raz być
w teatrze. Z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Opowiada ono o  małym niedźwiadku Tymoteuszu, który odkrywa w swojej czapce kukułcze jajo. Postanawia poszukać dla niego domu. Niestety, żaden z ptaków nie chciał przyjąć pod swój dach kukułki – leśnego podrzutka. Wobec tego, miś postanowił sam wysiedzieć jajko, wywołując wśród mieszkańców lasu nie lada poruszenie.

Gromkie brawa na zakończenie spektaklu były podziękowaniem dla ciekawej  gry aktorów.  Po zakończeniu przedstawienia dzieci chętnie ustawiały się do zajęć z lalkami teatralnymi  w foyer.

W drodze powrotnej wszyscy częstowali się pysznymi kanapkami, bułeczkami oraz herbatą przygotowaną przez panie kucharki, a także soczkami owocowymi podarowanymi przez Rodziców Martynki. Po powrocie do przedszkola, ochoczo dzieliły się wrażeniami z pobytu w teatrze. Mamy nadzieję, że wycieczka do teatru oraz przedstawienie ,,Tymoteusz wśród ptaków” na długo pozostaną w pamięci dzieci.