„Wracają do Nas po latach” – spotkanie z absolwentem

Bartłomiej Bała jest strażakiem.  Odwiedził Nasze przedszkole 27 marca 2017r. Z Bartkiem do przedszkola przyszły też jego koleżanki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagawczynie. Uczyli oni dzieci nie tylko zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy – strażacy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowały czynności ratownicze oraz  utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Pod czujnym okiem Strażaków każdy mógł samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Jednak największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził strój strażaka, który można było przymierzyć.
Bartek podziękował dzieciom za aktywny udział w spotkaniu i wręczył wszystkim przedszkolakom dyplom „Przyjaciela Strażaka”.

Dziękujemy Bartkowi 
za przeprowadzenie interesujących i niecodziennych zajęć.

Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (1)  Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (2)  Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (3)

Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (4)  Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (5)  Spotkanie z absolwentem - Strażak Bartek (6)

 

WAŻNE LINKI

KONTAKT

Przedszkole Miejskie Nr 2 Integracyjne 
ul. Konarskiego 14
39-200 Dębica
tel: 14 6813 168
mp2integracja@gmail.com