„Witaj Wiosno”

W poniedziałek 21 marca 2022r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia przedszkolaki przyszły przebrane za biedronki, żabki, pszczółki oraz pająki i motyle. Pani Wiosna z koszem nowalijek odwiedziła kolejno wszystkie grupy, bawiąc się z dziećmi. Zachęciła dzieci do poczęstowania się „Wiosenną przekąską”.

W grupie I w tym dniu sala zamieniła się w kolorową łąkę, pełną kwiatów, na której przechodząc przez zaczarowaną bramę usiadły „biedronki”. Niespodzianką był teatrzyk sylwet „Kłopoty biedronki”. Krasnalki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem starały się pomóc biedronce, szukając zgubionych kropek. Następnie rozpoczął się „Bal biedronek na łące” podczas, którego pojawiła się w pięknej, kwiecistej sukni Pani Wiosna. Dzieci z radością powitały Wiosnę i zaprosiły do tańca i zabawy. Krasnalki wykonały pracę plastyczną „Biedronki”, którymi udekorowały hol przedszkolny.

W grupie II wiosnę witały zielone żabki, które układały ilustracje do wiersza O. Adamowicz „Zwiastuny wiosny”. Grały w grę dydaktyczną pod hasłem „Szukamy zwiastunów wiosny” oraz segregowały żabki według podanych cech. Gdy pojawiła się z niecierpliwością oczekiwana Pani Wiosna zaprosiły ją do zabawy przy piosence „My jesteśmy żabki”. Maluchy wykonały również pracę plastyczną „Wesoła żabka” jako przypieczętowanie nadejścia nowej pory roku.

W grupie III na powitanie Wiosny przyleciały ,,pszczółki”. Kilka dni wcześniej  Średniaki ze swoimi paniami ozdobiły duży ul pięknymi  kolorowymi kwiatami. Aby wczuć się w role  prawdziwych pszczółek , najpierw dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Kasia  i jej pszczoły”, który  pokazał jakie zwyczaje panują w ulu oraz jak powstaje miód. Pszczółki miały okazję skosztować jak smakuje miód. Następnie zwinne pszczółki bawiły się przy muzyce, a także uczestniczyły w zawodach sportowych. Gdy przybyła oczekiwana Pani Wiosna powitały ją ,,pszczółkowym bzyczeniem” oraz zatańczyły z nią przy piosence ,,Taniec Mai”.  Średniaki wykonały pracę plastyczną ,,Pszczółki”, która ozdobiła hol przedszkola.

 W grupie IV na powitanie Wiosny przyszły „motyle i pająki”, które aby dostać się na spotkanie musiały przecisnąć się przez utkaną w bramie pajęczynę, z czym poradziły sobie doskonale. W oczekiwaniu na przyjście Wiosny dzieci bawiły się podczas zabawach ruchowych i muzyczno ruchowych, np. „Pajączek”, „Motyle”. Oglądały teatrzyk sylwet do opowiadania „O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie” L. Krzemienieckiej, po którym weszła na polanę oczekiwana pani Wiosna. „Pająki i motyle” powitały ją serdecznie i zatańczyły z gościem do piosenek o tematyce wiosennej. Starszaki wykonały pracę plastyczną „Motyle”, aby udekorować hol przedszkola.

Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną przemaszerowały barwnym korowodem po ogrodzie przedszkolnym, dekorując go kolorowymi kwiatami z bibuły. Dzieci wesoło śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach  i konkursach. Mamy nadzieję, że upragniona Wiosna pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.

           Serdecznie dziękujemy Rodzicom
za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów
oraz kolorowych kwiatów z bibuły.