Wielkanoc tuż, tuż…

Pod takim hasłem, 23 marca 2016r.,  w grupie I odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców. Celem  spotkania była możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z dziećmi, relacji na drodze nauczyciel – dziecko i odwrotnie, obserwowania sposobu zachowania się dziecka na tle grupy. Ale chyba najważniejsze było stworzenie możliwości śledzenia postępów własnego dziecka w zakresie osiągania sprawności umysłowych, ruchowych, muzycznych, itd. Rodzice mieli również okazję zapoznać się z różnymi rodzajami aktywności dzieci występującymi na zajęciu (ruchowa, muzyczna, twórcza, intelektualna, poznawcza, językowa, praktyczna, emocjonalna).
Trzylatki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciu, które rozpoczęło się teatrzykiem sylwet  do opowiadania A. Galicy pt. „Bajeczka wielkanocna”.  Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dzieliły słowa na sylaby, tworzyły improwizację ruchową do utworu Modesta Musorgskiego pt. „Taniec kurcząt w skorupkach”, układały
w kolejności historyjkę obrazkową „Tajemnica jajeczka”, segregowały pisanki według kolorów podczas zabawy ruchowej „Pisanki do koszyczka”, tworzyły wielkanocny koszyk oraz śpiewały bawiąc się przy piosence „Z jajkiem i zającem”.
Atmosfera spotkania zrobiła się bardzo radosna, kiedy dzieci zaskoczyły swoich Rodziców wielkanocną niespodziankę i urządziły im  „Śmigus – dyngus”.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i udział w zajęciu.

Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (1)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (2)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (3)

Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (4)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (5)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (6)

Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (7)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (8)  Wielkanoc tuż tuż - zajęcia otwarte w gr I (9)