„W krainie sztuki” – działalność kółka plastycznego w roku szkolnym 2016/2017

Kółko plastyczne w naszym przedszkolu rozpoczęło swoją działalność w październiku 2016r. Treści realizowane podczas zajęć zawarte zostały w programie własnym „W krainie sztuki” opracowanym i realizowanym przez panią Bożenę Rojek  i Agnieszkę Misa – Górny. Zajęcia odbywały się 2 razy w miesiącu do czerwca 2017r. Tematyka zajęć dobierana była stosownie do pór roku, omawianych tematów, konkursów organizowanych przez różne instytucje oraz zainteresowań dzieci.
Głównym celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych i wyobraźni dzieci. Było to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. W wyniku tego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia, jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała u dzieci radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Ta różnorodność tematyczna stworzyła możliwość do wprowadzania i poznawania przez dzieci wielu technik plastycznych.
W zajęciach kółka plastycznego uczestniczyło 8 dzieci wyłonionych po obserwacji wstępnej przeprowadzonej w grupach starszych, które eksperymentowały tworząc ciekawe, bogate  i pomysłowe prace. Wytwory te prezentowane były na przedszkolnej wystawce oraz na wielu konkursach plastycznych, tj:

  • Konkurs Plastyczny „Zdrowa Rodzina” zorganizowany przez Gabinet Dietetyczny Bonne Sante −  Aleksandra Sroczyńska,
  • VII edycja Konkursu Plastycznego „Bombka Bożonarodzeniowa” − zorganizowanego przez Fundację Radosny Uśmiech Dziecka, Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids, Niepubliczną Szkołę Podstawową Weldon Kids, przy współpracy Producenta farb – LaboFarb − Lilianna Kasprzyk,
  • Konkurs Plastyczny – Pocztówka „Bądź dobry jak chleb” − Wiktoria Zaborowska,
  • VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „CUDA BOŻEGO STWORZENIA” − Kamila Bielatowicz.
  • II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracja do wierszy J. Brzechwy” – Marcel Gondela


Największe sukcesy Małych Artystów to:

 

  • Nagroda główna w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Rehabilitacja w oczach dziecka” − Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu − Kamila Bielatowicz,
  • II miejsce w X edycji Dębickich Pól Nadziei, w konkursie plastycznym – Pocztówka „Bądź dobry jak chleb” − Maria Mazur.

Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, iż zaszczepiona miłość do sztuki i obcowania z nią będzie owocowała w przyszłości.

Zakończenie zajęć z kółka plastycznego (1)  Zakończenie zajęć z kółka plastycznego (2)  Zakończenie zajęć z kółka plastycznego (3)  Zakończenie zajęć z kółka plastycznego (4)