Starszaki poznają zawód piekarza

Przez cały tydzień dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej poznawały różne zawody. Jednym z bardzo ważnych i potrzebnych jest zawód piekarza, z którym dzieci zapoznały się bardziej szczegółowo. 2 czerwca 2017r. podczas wycieczki do Piekarni nr 2 PSS ,,Społem” w Dębicy Starszaki zobaczyły cały proces wypiekania chleba i bułek. Zaciekawionym przedszkolakom pan Kierownik opowiedział skąd bierze się chleb, pokazał poszczególne etapy powstawania chleba: od zaczynu, poprzez wyrabianie ciasta, formowanie pieczywa, rośnięcie, aż wreszcie wypiekanie w dużym piecu kaflowym. Dzieci dowiedziały się też z jakich rodzajów mąki piecze się pieczywo. Że mąka może być pszenna, żytnia, pszenno – żytnia,  a także grubo mielonej z otrębami.
Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały prace Piekarzy oraz zadawały wiele pytań. Przekonały się, że praca w piekarni jest ciężka i wymaga wiele wysiłku.
Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane pysznymi, świeżymi bułeczkami, które bardzo im smakowały. Podziękowały Piekarzom za ich trud i obiecały, że będą szanować każdy kawałeczek chleba.

Wycieczka do piekarni (1)  Wycieczka do piekarni (2)  Wycieczka do piekarni (3)