Spotkanie z Nauczycielką Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dębicy

Aby ułatwić dzieciom 6 – letnim start w klasie I szkoły podstawowej w grupie IV realizowane są elementy innowacji pedagogicznej ,,Idę do szkoły”. W ramach tego projektu Starszaki 29 maja 2017r. spotkały się z nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dębicy – panią Sylwią Wygonik.
Pani Sylwia, przedstawiając prezentację multimedialną opowiedziała o szkole. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają lekcje i przerwy, jakie są zadania domowe i jakie atrakcje czekają na nie w szkole. Jest tam wiele zajęć dodatkowych, kółek zainteresowań i są atrakcyjne wycieczki. Można poznać wielu kolegów i koleżanki. Są też panie nauczycielki, które zawsze pomogą jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
Przygotowując się do spotkania sześciolatki wypowiadały się na temat „Jak wyobrażają sobie szkołę?” Ich wypowiedzi zapisane zostały w chmurkach i umieszczone wokół plakatu z rysunkiem szkoły. Wspólnie z panią Sylwią rozstrzygnęły, kto miał rację, a kto nie do końca zna zasady panujące w szkole.
Kolejne zadanie, to sprawdzenie szkolnego plecaka i zapakowanie tylko tych przyborów, które będą potrzebne podczas lekcji. Była też „zabawa w szkołę” i rysowanie pod dyktando nauczyciela. Każdy przedszkolak bardzo dobrze wykonał swoją pracę i wszyscy otrzymali szóstki.
Podczas podziękowania za spotkanie, wszyscy jednogłośnie obiecali, że do szkoły przyjdą odważnie z wesołymi minkami.

Spotkanie z nauczycielką z SP3 (1)  Spotkanie z nauczycielką z SP3 (2)  Spotkanie z nauczycielką z SP3 (3)