„Sport to zdrowie” – Piknik Rodzinny w Przedszkolu Miejskim Nr 2 – Integracyjnym w Dębicy

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców, to obrazki które można było zauważyć w sobotę 3 czerwca 2017r. podczas Pikniku Rodzinnego pod hasłem „Sport to zdrowie” w ogrodzie Przedszkola Miejskiego Nr 2 – Integracyjnego             w Dębicy.
Piknik rozpoczęły występy dzieci z poszczególnych grup. Prezentacje dotyczyły różnych dyscyplin sportowych. Swoje układy przedstawili pływacy, karatecy, rowerzyści i gimnastycy artystyczni,  a poprzedziły je  akrobacje w wykonaniu przedszkolnych Cheerleaderek.
Następnie, jak przystało na sportowy piknik, rodzice i mieszkańcy osiedla  mieli możliwość zapoznania się z wieloma dyscyplinami sportowymi tj: piłka nożna i żonglerka w wykonaniu dziewcząt z Dębickiej Akademii Piłkarskiej, hokej i prezentacje młodych zawodników z Uczniowskiego Klubu Hokejowego w Dębicy, karate i popisy podopiecznych Adama Szeli z Dębickiego Klubu Kyokushin Karate w Dębicy, zumba dla dzieci, mam i tatusiów naszych przedszkolaków prowadzona przez panią Paulinę Korgę z Klubu Plaza w Dębicy, salsation z SOHO Body Spirit Dębica, Nordic Walking i szkolenie przeprowadzone przez zdobywczynię Pucharu Polski na dystansie 20 km  Anetę Cetnarską.
Na wszystkich przybyłych czekało na ogrodzie przedszkolnym również mnóstwo innych atrakcji. Były  rozgrywki sportowe, kącik zabaw i gier, suchy basen, konkurs plastyczny, trampoliny, malowanie twarzy, przejażdżka na kucykach, upominki i kolorowe kotyliony dla wszystkich.
Największą jednak niespodzianką pikniku było pojawienie się  Patrolu Konnego z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Panie Policjantki nie tylko zaprezentowały się podczas defilady na koniach po przedszkolnym ogrodzie, ale też przypomniały  rodzicom  o czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci podczas wakacji.
Pracownicy przedszkola zadbali również o gorące posiłki, pyszne kiełbaski z grilla, a także gofry, watę i inne słodkości. Atrakcji było tak wiele, że każdy uczestnik pikniku z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie.

Piknik rodzinny (1)  Piknik rodzinny (2)  Piknik rodzinny (3)

Piknik rodzinny (4)  Piknik rodzinny (5)  Piknik rodzinny (6)

Piknik rodzinny (7)  Piknik rodzinny (8)  Piknik rodzinny (9)

Piknik rodzinny (10)  Piknik rodzinny (11)  Piknik rodzinny (12)

Piknik rodzinny (13)  Piknik rodzinny (14)  Piknik rodzinny (15)

Piknik rodzinny (16)  Piknik rodzinny (17)  Piknik rodzinny (18)