„Rozwijamy się poprzez ruch”- zajęcia z rodzicami

W dniu 30 października odbyły się pierwsze zajęcia dzieci wraz z rodzicami w ramach realizowanego w przedszkolu programu innowacyjnego pt. „Rozwijamy się poprzez ruch”. Zajęcia oparte były na opowieści ruchowej połączonej z elementami muzycznymi i plastycznymi.
Pani Ania zaprosiła wszystkich na wycieczkę do lasu, podczas której dzieci wraz z rodzicami mogli wspólnie spędzić czas. Wycieczka okazała się pełna niespodzianek: uczestnicy musieli pokonać daleką i trudną drogę, aby dojść do celu, szukali wśród liści kasztanów, które trafiły do wspólnego koszyka, ozdabiali jesienne drzewko kolorowymi listkami. Nagle gdy wyszła burza wszyscy schronili się po kolorowymi parasolami, na których rytmicznie, wystukiwali pałeczkami wesołą melodię, w celu pojawienia się na niebie słońca. Zmęczeni tyloma nieprzewidzianymi niespodziankami, mogli odpocząć na tęczowym kocu i zrelaksować się „Jesiennym masażykiem”. Gdy nadszedł czas powrotu z wycieczki, wszyscy wsiedli do pociągu, który zawiózł ich prosto do przedszkola.
Na koniec pani Ania podziękowała wszystkim za aktywne uczestnictwo w zajęciach, miłą i radosną atmosferę i zaprosiła na kolejne spotkanie.