„Poznajemy zawody”

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Poznajemy różne zawody” dzieci  z grupy II miały okazję poznać osoby wykonujące różne zawody w bliskim otoczeniu przedszkola.

FRYZJERKA

W dniu 11.03.2019r. dzieci z grupy II wybrały się na wycieczkę do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z pracą fryzjerki oraz z wyposażeniem zakładu. Z zaciekawieniem oglądały urządzenia i akcesoria służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Największą atrakcją było testowanie ogromnej suszarki oraz uczesanie chętnych dziewczynek w piękne warkocze. Wizyta w salonie sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia oraz kształtowała właściwe zachowania w miejscach użyteczności publicznej. Zdobyte wiadomości na temat pracy fryzjera dzieci odzwierciedliły podczas zabawy tematycznej w naszym przedszkolnym kąciku fryzjerskim.

KUCHARKA

Dzieci z grupy II dnia 12.03.2019r. zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety oraz zawód kucharek. Pani Gosia- szefowa kuchni opowiedziała, na czym polega jej praca oraz jakie zasady bezpieczeństwa i higieny obowiązują w tym miejscu. Przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć różne urządzenia, sprzęt i akcesoria kuchenne, których używa się do przygotowywania posiłków. Porównywały wielkość niektórych przyrządów: garnki, miski, patelnie, chochle, łyżki drewniane, z tymi, które mają w kuchni domowej. Maluchy podziękowały paniom kucharkom za możliwość zwiedzenia kuchni, poświęcony czas i wspaniałą lekcję.

LISTONOSZ

Podczas spaceru w okolicy przedszkola dzieci z grupy II spotkały  pana listonosza, który poświęcił im chwilę czasu opowiadając, na czym polega jego praca. Zainteresowanie maluchów wzbudziła wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Ciekawość została zaspokojona i mogły zobaczyć jej zawartość: listy, paczki, broszurki.  To było miłe i pouczające spotkanie.

 

SZEWC

Dnia 13.03.2019r. przedszkolaki z grupy II udały się na wycieczkę do zakładu szewskiego. Dzieci poznały tajniki zawodu szewca, obejrzały różnorodne narzędzia, przybory, akcesoria i maszyny potrzebne w jego pracy. Dowiedziały się, że szewc naprawia nie tylko buty, ale także plecaki i torebki. Poznanie warsztatu szewskiego dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

KRAWCOWA

 Celem wycieczki, dzieci z grupy II w dniu 14.03.2019r., do zakładu krawieckiego było zapoznanie z pracą krawcowej oraz ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu. Przedszkolaki mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego, zapoznać się ze sposobem działania maszyny do szycia. Pani krawcowa pokazała podstawowe przybory, których używa w swojej pracy: nożyczki krawieckie, materiały, kolorowe nitki, naparstek, guziki, szpilki, tasiemki, metr krawiecki itp. Wycieczka rozbudziła w dzieciach ciekawość i zainteresowanie pracą krawcowej.

Realizacja Rocznego Planu Pracy Przedszkola
„Kształcenie zawodowe”