Poranek Patriotyczny

Czwartkowy poranek 7 listopada 2013r. w naszym przedszkolu był  bardzo uroczysty
z okazji zbliżającego się „Dnia Niepodległości”.
Ciekawa  scenografia sali w barwach narodowych, biało – czerwone kotyliony oraz odświętne stroje dzieci uświetniły naszą uroczystość. Po wysłuchaniu i odśpiewaniu hymnu narodowego dzieci z grupy II zaprezentowały montaż słowno – muzyczny
o treściach patriotycznych przygotowany przez panią Małgosię i panią Anię. W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz Wł. Bełzy „Kto Ty jesteś – Polak mały” oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Przybyli Ułani”. Na naszej uroczystości nie zabrakło również tańca ludowego „Depce konik, depce”.
Jak na ważną uroczystość przystało w przedszkolu pojawili się dostojni goście. Kapela Ludowa „Morsy” z Dębicy. Pani Sylwia Murdza-Chrobak  wraz z zespołem przekazała dzieciom jak pielęgnować uczucie miłości i przywiązania do Ojczyzny. Były więc pieśni patriotyczne i wspólne zabawy – takie, w które bawili się nasi dziadkowie.
Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki z dwójki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Poznają symbole narodowe.

Realizacja Rocznego Planu Pracy „Polak mały” zawierającego treści patriotyczne.

SONY DSC  SONY DSC  SONY DSC

SONY DSC  SONY DSC  SONY DSC

SONY DSC  SONY DSC  SONY DSC

SONY DSC  SONY DSC  SONY DSC