Bezpieczna droga do przedszkola

W trzecim tygodniu września dzieci z naszego przedszkola poznawały zasady ruchu drogowego. Uczyły się jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie przechodzić ulicę, poznawały skutki niewłaściwych zachowań. Aby przedszkolaki lepiej zapamiętały poznawane treści, 22 września 2016r., z wizytą do naszego przedszkola przybyli zaproszeni policjanci. W ogrodzie przedszkolnym, zaprezentowali dzieciom policyjny samochód i motocykl oraz sygnały dźwiękowe policji.
Druga część spotkania  odbyła się w przedszkolu, gdzie pan policjant – starszy aspirant Tomasz Totko, wykorzystując prezentację multmedialną zaprezentował dzieciom ważne zasady związane z bezpieczną drogą do przedszkola. W praktyczny sposób, na biało -czarnych pasach, dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę oraz reagować na kolory sygnalizacji świetlnej. Zapamiętały także wiele innych zasad dotyczących bezpieczeństwa na drodze.
Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył wszystkim przedszkolakom opaski odblaskowe, które dzieci obiecały nosić, by stać się bardziej widocznymi o zmroku.

Spotkanie z policjantem (1)  Spotkanie z policjantem (2)  Spotkanie z policjantem (3)

Spotkanie z policjantem (4)  Spotkanie z policjantem (5)  Spotkanie z policjantem (6)

Spotkanie z policjantem (7)  Spotkanie z policjantem (8)  Spotkanie z policjantem (9)