Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence

3 grudnia 2015r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych, przygotowanych przez panią Bożenę i panią Agnieszkę. Były zabawy w kole,
w pociągu, w parach i małych grupach. Wszyscy z radością i dużym zaangażowaniem brali w nich udział.

Był też czas na odpoczynek, podczas którego  dzieci obejrzały bajkę „Wyprawa na zamek”. Była to historia chłopca, któremu mimo, iż nie mógł samodzielnie chodzić udało się dotrzeć do skarbu, ukrytego na zamku – z pomocą przyjaciół oczywiście. Największą atrakcją tego spotkania był występ dzieci niepełnosprawnych, które reprezentowały nasze przedszkole na wojewódzkim festiwalu piosenki. Smerfy, Pszczółki oraz Czerwony Kapturek i Wilk zostali szczerze nagrodzeni brawami, okrzykami i gratulacjami od swoich kolegów.
W naszym przedszkolu dzieci zdrowe i niepełnosprawne poprzez wspólne zabawy uczą się w sposób naturalny oraz spontaniczny wzajemnej tolerancji, wyrozumiałości, szacunku, troski, wsparcia  i odpowiedzialności.  Bardziej wszechstronnie rozwijają swoją osobowość. 

Dziękujemy panu Markowi Zgodzie za ufundowanie upominków dla dzieci. 

 Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn  Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn (2)  Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn (3) 

Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn (4)  Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn (5)  Międzyprzedszkolny Dzień Osób Niepełn (6)