„Pantofelek Królowej Jadwigi”

Od siedmiu lat Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dębicy organizuje potyczki o „Pantofelek Królowej Jadwigi”. W tym roku turniej odbył się 15 maja i miał charakter międzypokoleniowego turnieju rodzinnego dla sześciolatków z przedszkoli i klas zerowych szkół powiatu dębickiego i ich bliskich.
Głównym celem turnieju było przedstawienie szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka. Turniej zgromadził 14 zespołów ze szkół i przedszkoli powiatu dębickiego. Przebieg turnieju okazał się być pyszną zabawą zarówno dla rodziców jak i ich dzieci. Organizatorzy konkursu zadbali o różnorodność rozgrywanych konkurencji, które obejmowały sport, konkursy wiedzy ogólnej i zagadki logiczne. Turniejowe rozgrywki dostarczyły uczestnikom i publiczności dużej porcji pozytywnych emocji, co na pewno posłużyło rozwijaniu międzypokoleniowej integracji rodziców z dziećmi, jak również postrzeganiu szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka. Tym bardziej ucieszyło nas, gdy
I miejsce
 otrzymało Przedszkole Miejskie nr 2 w Dębicy reprezentowane przez Karolinę Paluch z gr IV i jej babcię Krystynę Kamińską. Laureaci otrzymali z rąk Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusza Kozaka i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy Doroty Piękoś pamiątkowe statuetki pantofelka Królowej Jadwigi oraz dyplomy i nagrody.  Karolinka otrzymała także II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym – „Królowa Jadwiga” –patronka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębicy.

SSA46240