„Opowieść patriotyczna Babci i Dziadka”

W duchu patriotyzmu obchodzony był dzień Babci i Dziadka w grupie IV dnia 10 stycznia 2017r. Podczas uroczystości dzieci wcielając się w główne role: Babci, Dziadka i Wnucząt nawiązały do rodzinnych wspomnień dziadków z lat młodości. Wnuczęta przypomniały, jak ważną rolę w życiu Polaków mają symbole narodowe oraz historia naszego kraju. Wykazały się znajomością: „Katechizmu dziecka polskiego”, legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” (założeniem pierwszej stolicy Polski, godło), barw flagi narodowej oraz hymnu państwowego. Występ wzbogacony był o piosenki, tańce, wiersze i życzenia dla zacnych gości. W dowód wdzięczności przedszkolaki wręczyły swoim dziadkom, własnoręcznie wykonane upominki, które będą przypominać o tym ważnym wydarzeniu oraz zaprosiły na poczęstunek.

Realizacja Rocznego Planu Pracy Przedszkola
„Kształtowanie postaw – wychowanie do wartości”

Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (1)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (2)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (3)

Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (4)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (5)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (6)

Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (7)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (8)  Opowieść patriotyczna dla Babci i Dziadzia (9)