Olimpiada na Olimpie „Dziewiątka przedszkolakom”

11 marca 2015r., Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy gościła młodych olimpijczyków na Olimpiadzie Sportowej, która już na stałe wpisała się w bogatą tradycję przedszkolnych zmagań. Głównym celem imprezy było nie tylko kształtowanie u dzieci takich cech charakteru jak śmiałość, odwaga, wiara we własne siły, współdziałanie
w grupie, przestrzeganie przepisów, ale również zapoznanie z ideą Igrzysk Olimpijskich oraz z ceremoniałem olimpijskim, zachęcenie do uprawiania sportu oraz integrowanie przedszkoli i szkoły poprzez wspólną zabawę. W Olimpiadzie wzięły udział dzieci
z dębickich przedszkoli. Każde przedszkole wystawiło jedną drużynę składającą się z 4 chłopców i 4 dziewczynek.W konkurencjach sportowych dzieci zmagały się w:

  • biegu sztafetowym połączonym z rysowaniem,
  • biegu z przekładaniem szarfy,
  • skoku w dal z miejsca na odległość,
  • rzutach woreczkiem do celu,
  • biegu na czworakach przez tunel,
  • „wyspa skarbów”.

Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, żywo dopingującym swoje drużyny. Za zajęte IV miejsce otrzymaliśmy puchar, dyplom oraz piłki.
W czasie przerw w zmaganiach sportowych wystąpili: grupa Soul Dance oraz uczniowie szkoły. Mieliśmy także okazję podziwiać piękny układ taneczny absolwentki naszego przedszkola Zuzanny Turek, występującej w roli króliczka. 

Olimpiada W SP9 (1)  Olimpiada W SP9 (2)  Olimpiada W SP9 (3)

Olimpiada W SP9 (4)  Olimpiada W SP9 (5)  Olimpiada W SP9 (6)