Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym, których tematyka powiązana była z jabłkami.  Przedszkolaki z mapą w rękach szukały skarbów, a następnie brały udział w sportowo – plastycznych konkurencjach. „Robaczkowy rzut do celu”, „Jabłkowa sztafeta”, „Z jabłkiem na łyżce” oraz dekorowanie drzewa czerwonymi jabłkami korzystając z różnych technik plastycznych, wypełnione były zabawami ruchowymi przy wesołej muzyce. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.
Po powrocie do przedszkola, na dzieci czekały kolejne niespodzianki. Pani dyrektor wręczyła każdej grupie prezent w postaci nowych, ciekawych, kreatywnych zabawek oraz zaprosiła na ciasto jabłkowe.