NASZA OJCZYZNA 100 LAT NIEPODLEGŁA

W piątek, 9 listopada 2018r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To już 100 rocznica tego wspaniałego wydarzenia. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, w galowych strojach, zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wspólnie
z przedszkolakami świętowali również zaproszeni do nas goście specjalni, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Występ dla społeczności przedszkolnej przygotowały dzieci z grupy IV, który opowiadał o historii Polski oraz namawiał do dostrzegania piękna Ojczyzny.  Wszyscy dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Po zakończeniu części artystycznej, goście: szeregowa Dorota Filerska oraz kapral Adam Lompart opowiedzieli dzieciom o pracy żołnierza. Była też możliwość obejrzenia ekwipunku żołnierskiego oraz  przymierzenia kamizelki żołnierskiej i hełmu. Na koniec spotkania kapral Adam Lompart odczytał wspólnie z  dziećmi patriotyczny wiersz Władysława Bełzy „Katechizm Polskiego Dziecka”.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję,  że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Realizacja Rocznego Planu Pracy Przedszkola
„Postawy patriotyczne, kształcenie zawodowe”