Miejski Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Przedszkolaki śpiewają pieśni patriotyczne…”

21 września 2018r. w Domu Kultury „Kosmos” hucznie obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto Przedszkolaka ustanowiono 5 lat temu, a obchodzi się go po to, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej i przyczynić się do jej popularyzacji.
Ponieważ rok 2018 przebiega pod znakiem świętowania wyjątkowego jubileuszu – Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dzień Przedszkolaka w tym roku obchodzony był w duchu patriotycznym i został przygotowany między innymi przez dzieci z grupy IV z Naszego przedszkola. W pięknych, ułańskich strojach Starszaki zatańczyły i zaśpiewały polską pieśń wojskową „Przybyli Ułani pod okienko” oraz recytowały wiersze o Polsce
i naszej miejscowości, które podkreśliły podniosły charakter imprezy. Do śpiewania pieśni patriotycznych włączały się wszystkie przedszkolaki zgromadzone na widowni.
Na zakończenie przedstawiciele przedszkoli  porwani zostali do wspólnej podróży z Zuzią i  Gapciem po Polskich dróżkach – był to program widowiskowy wykonany przez aktorów ze  Studia „Fama”.
Tegoroczna uroczystość przyniosła wszystkim przedszkolakom ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

Realizacja Rocznego Planu Pracy Przedszkola
„Postawy patriotyczne”