Kreatywne przedszkolaki

 Realizując temat kompleksowy ,,Zielony ogródek w sali” Maluchy wykonały kreatywną pracę plastyczną ,,Cebula ze szczypiorkiem”. Najpierw przygotowały wzór odbijany folią bąbelkową na wybranych przez siebie kolorach kartek. Następnie wycinały doniczki, szczypiorek i cebulkę. Przedszkolaki z zainteresowaniem projektowały kreatywnie wzór na doniczce.

 

W ramach realizacji tematu kompleksowego ,,Marcowa pogoda” dzieci z grupy II wykonały pracę plastyczną na temat ,,Marcowe malowanie”, techniką ,,mokre w mokre”. Pięknie  namalowane chmury, gdy stały się suche  dzieci obrysowały tuszem za pomocą patyczka. Celem pracy było zapoznanie dzieci z nową techniką, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, obserwacja rozpływających kolorów, zwrócenie uwagi dzieci na wygląd chmur na niebie.

 

Realizując temat kompleksowy ,,Czekamy na wiosnę”  w dniu uroczystego Powitania Wiosny, Maluchy wykonały pracę plastyczną w dwóch grupach, techniką collage na temat ,,Wiosna”. Dzieci były zafascynowane możliwością tworzenia dużego wiosennego obrazu, na którym znalazło się wiosenne drzewo, słońce, chmury oraz inne zwiastuny wiosny: rośliny i owady. Celem pracy było doskonalenie umiejętności wycinania, posługiwania się klejem, stosowania różnych materiałów, rozwijanie inwencji twórczej, a także zapamiętanie nazw wiosennych kwiatów i owadów.