KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI

We wtorek , 2 lutego 2021r., dzieci z grupy III wykonały pracę przestrzenną „Afrykańskie djembe”. Podstawą do wykonania bębenka były plastikowe kubeczki oraz kubki po jogurtach. Przydały się także balony, mazaki i farby. Średniaki ozdobiły swój instrument muzyczny koralikami nawleczonymi na gumkę recepturkę. Było to dla nich nie lada wyzwaniem, lecz poradziły sobie fantastycznie. Muzyka Afryki, która brzmiała w tle, korzystnie wpływała na proces tworzenia. Po zakończeniu pracy dzieci dumnie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, wykorzystując własne bębenki.

 

Z okazji obchodzonego w grupie III „Dnia Dinozaura” dzieci wykonały wspólnie przestrzenną pracę plastyczną: postać dinozaura – Brontozaura. Średniaki formowały go z gazet i szarego papieru, następnie pomalowały farbami i nazwały go „Dino”.

Dzieci z grupy IV wiedzą, że warto czytać, a „książka to zawsze wielka przygoda, na książki nigdy czasu nie szkoda”. W ramach realizacji tygodniowego tematu kompleksowego „Bajki i baśnie”, w dniu 2 marca 2021r., sześciolatki wykazały się inwencją twórczą i pomysłowością wykonując pracę plastyczną techniką- rysowanie, wycinanie na temat: „Książka moim przyjacielem”.