„Krasnalkowy Zielnik”

15 marca Trzylatki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych gatunków roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz umiejętność pracy zespołowej.
Wprowadzeniem do zajęć było omówienie zgromadzonych w kąciku przedmiotów (pojemniki, doniczki, podstawki, słoiki, łopatki), a także nasion i cebulek, którym Krasnalki przyglądały się z dużym zainteresowaniem.
Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały w doniczkach koper i natkę pietruszki, a także rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą. Założyły także hodowlę szczypiorku, wsadzając jedne cebulki wprost do ziemi, a drugie kładąc na gazie w słoiku z wodą. W ten sposób Trzylatki będą miały okazję obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście.
Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.