Klasa policyjna w przedszkolu!

Z dużym entuzjazmem 4 października 2013r. dzieci przyjęły uczniów klasy mundurowej
o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.Dzieci mogły podziwiać policyjny mundur, przygotowane dla nich różne atrakcje. Tematem spotkania było bezpieczeństwo.
Uczniowie zaprezentowali pouczającą prezentację multimedialną, która koncentrowała ich uwagę przede wszystkim na kwestiach dotyczących  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Był quiz, praca plastyczna oraz wspólne wyjście na skrzyżowanie ulic z pluszowym przedstawicielem służb mundurowych. Tego typu wspólne działania przyszłych kandydatów na policjantów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozwoliły w prosty
i bajkowy sposób przemycić najważniejsze zasady bezpieczeństwa i dotrzeć do dzieci
w najbardziej znany im sposób. Dodatkowo, uczą młodzież zrozumienia dla innych, tak niezbędnego w przyszłej służbie. Same dzieci natomiast, poza tym, że świetnie się bawią, to jeszcze równocześnie się uczą. Przedszkolaki znają już znaczenie najważniejszych znaków drogowych i wiedzą jak unikać niebezpieczeństw czyhających na nie w drodze do przedszkola i nie tylko.

Dziękujemy Tatusiowi Julci i Kubusia z grupy I za ofiarowanie nam Policyjnego Misia, którego wykorzystujemy podczas organizacji  zajęć dotyczących bezpieczeństwa.

Klasa policyjna w przedszkolu (1)  Klasa policyjna w przedszkolu (2)  Klasa policyjna w przedszkolu (3)

Klasa policyjna w przedszkolu (6)  Klasa policyjna w przedszkolu (4)  Klasa policyjna w przedszkolu (5)

Klasa policyjna w przedszkolu (7)  Klasa policyjna w przedszkolu (8)  Klasa policyjna w przedszkolu (9)