Karnawałowy czas – do zabaw zaprasza nas

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez przedszkolaków, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 10 stycznia 2018r. w Miejskim Przedszkolu Nr 2 ­– Integracyjnym odbył się bal przebierańców.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za zwierzątka oraz bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W sali ćwiczeń odbyła się prezentacja strojów oraz zabawy taneczne wszystkich dzieci przy karnawałowej liście przebojów. Przedszkolaki wspólnie bawiły się z Animatorem Klaunem Kuleczką, który miał dla nich przygotowanych mnóstwo atrakcji m.in. pokaz żonglowania, jazdę na monocyklu oraz gigantyczne bańki mydlane.
Pan Kuleczka to także kreator balonowych kreacji. Dzieci wręczyły mu baloniki, a po chwili każde z nich otrzymało pieska, żyrafę, żabę, pająka czy kwiatek.
Po obiedzie dzieci z grup II, III i IV uczestniczyły w Mega Grze dydaktyczno – matamatycznej „Droga na bal”.

Realizacja Rocznego Planu Pracy Przedszkola
„Odkrywamy świat matematyki”