“Jesteśmy bezpieczni” – piknik rodzinny

W dzisiejszych, jakże zabieganych czasach każda chwila spędzona z dzieckiem jest dla rodziców bardzo ważna. Dlatego z  inicjatywy Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 – Integracyjnego w Dębicy – Doroty Kliś oraz Rady Pedagogicznej po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, tym razem pod hasłem „Jesteśmy bezpieczni”. Impreza odbyła się 15 czerwca 2013 r.
Uczestniczyły w niej całe rodziny podopiecznych z przedszkola oraz mieszkańcy pobliskiego osiedla. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.
Na początku uczestnicy imprezy mogli obejrzeć występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków z wszystkich grup wiekowych, popisy  uzdolnionych absolwentów, pokaz mody prezentowanej przez dzieci pod hasłem „Bezpieczny strój na każdą okazję”. Najstarsze dzieci przygotowały scenki teatralne dotyczące bezpiecznego zachowania się
w różnych okolicznościach.
Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła prezentacja samochodów służb ratowniczych: wozu strażackiego, pogotowia medycznego i policyjnych motocykli. Można było je  dokładnie obejrzeć, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Chętne dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w konkursie plastycznym na temat „Kto dba o nasze bezpieczeństwo?”, miały możliwość pokonać rowerowy plac manewrowy, uzyskać dyplom „Super Rowerzysty”, przejechać się kładem wokół przedszkola, skorzystać
z zabaw na  „dmuchańcach” oraz artystycznie wykonanego makijażu.
Dużą niespodzianką było pojawienie się motocykli typu Harley, które zaparkowały
w przedszkolnym ogrodzie. W programie pikniku nie zabrakło również licytacji obrazów namalowanych przez dzieci z kółka plastycznego oraz losowania atrakcyjnych pamiątek.
Na głodnych i spragnionych czekał bufet ze wspaniałymi smakołykami. Były: kiełbaski
z grilla, hot-dogi, zapiekanki, bigos, ciasta różnego rodzaju, lody, napoje i inne pyszności.
Rodzice z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pikniku. Dzięki ich dobroczynności i pomocnej dłoni organizacja przebiegła sprawnie.
Za środki pozyskane na piknikach rodzinnych organizowanych w przedszkolu wyposażany jest systematycznie plan zabaw. W tym roku zakupiony zostanie wóz strażacki  z drabinką.

Wszystkim sponsorom i uczestnikom pikniku za wsparcie, zaangażowanie
i wspólną zabawę bardzo dziękujemy.