„Jesteśmy bezpieczni na drodze”

W czwartek 21 września 2017r., odwiedziła nasze przedszkole Policjantka Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy sierż. sztab. Magdalena Baran. Przedstawiła ona dzieciom, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu. Wszyscy bardzo dobrze radzili sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazali się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia. Pani policjantka ostrzegała również dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Dzieci z grupy III i IV oglądnęły film edukacyjny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”, podczas której rozwiązywały zagadki dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami. Dzieci nie miały kłopotów ze wskazaniem prawidłowych odpowiedzi.
Duże zainteresowanie u przedszkolaków wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów niezbędne podczas wykonywania pracy, w szczególności kajdanki i lizak policyjny.
Na zakończenie spotkania pani Policjantka wręczyła dzieciom opaski odblaskowe oraz kolorowanki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Była to bardzo pouczająca lekcja o zasadach bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy pani Madzi za spotkanie
i zapraszamy na kolejne zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa.

Jesteśmy bezpieczni na drodze (1) Jesteśmy bezpieczni na drodze (2) Jesteśmy bezpieczni na drodze (3)

Jesteśmy bezpieczni na drodze (4) Jesteśmy bezpieczni na drodze (5) Jesteśmy bezpieczni na drodze (6)