„Jestem Małym Ekologiem”

W ramach prowadzonej edukacji ekologicznej, dzieci z naszego przedszkola 29 czerwca 2016r. odwiedziły EKO Ogród Małych Odkrywców  założony przy Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Dębicy. Po wejściu do ogrodu, dzieci z grupy II, III i IV zapoznane zostały z „Kodeksem Małego Ekologa”, po czym udały się do poszczególnych zakątków EKO Ogrodu. Miały tam możliwość utrwalić wiadomości dotyczące segregacji śmieci. Poznały różne gatunki drzew, zwierząt, ptaków, ziół  i warzyw, a wszystko to za pomocą doświadczeń i zabaw na świeżym powietrzu.
Pobyt w Eko Ogrodzie znacznie poszerzył proekologiczne postawy naszych przedszkolaków. Zachęcił je do podejmowania działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska. A najwięcej radości i zadowolenia sprawiła dzieciom znajdująca się w ogrodzie ścieżka zdrowia i tor przeszkód.

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (1)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (2)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (4)

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (5)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (6)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (7)

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (8)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (9)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (10)

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (11)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (12)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (13)

Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (14)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (15)  Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej w PM 4 (16)