III Biesiada Zdrowej Żywności

29 października 2014r. w celu promowania potraw wykonanych ze zdrowych produktów już po raz trzeci zorganizowaliśmy Biesiadę Zdrowej Żywności. Dzieci z grupy III i IV wraz z młodzieżą z klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, pod opieką pani Małgorzaty Groch – Kipa przygotowały atrakcje na biesiadny stół.  Były to: sałatka owocowa, jeżyki z gruszek i winogron; kuleczki bakaliowo – kokosowe; koktajl bananowy, truskawkowy i z kiwi; jajka faszerowane; kanapki z serkiem, szynką   i papryką; sałatka jarzynowa oraz z selera, ananasa i warzyw – podana na babeczkach. Na degustację zaproszone  zostały wszystkie przedszkolaki.
Na uroczystości dzieci z grupy III zaprezentowały inscenizację pt. “Żyj zdrowo” przekazując wszystkim bardzo ważne zasady dotyczące właściwego odżywiania.
Biesiada stała się okazją do świętowania otrzymania przez przedszkole Wojewódzkiego Certyfikatu Sieci Szkół Promujących Zdrowie.  Stąd też obecność szczególnych gości: Koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica – pani Anny Szczepanik, Dyrektorów dębickich przedszkoli należących do Sieci Szkół Promujących Zdrowie: pani Wiesławy Buszek, Elżbiety Wierzbanowskiej, Joanny Kramskiej oraz Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy pana Krzysztofa Góreckiego.
Na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą realizacji zadań
z przedszkolnego Programu Promocji Zdrowia „Zdrowym być”.  A za ciężką i wytrwałą pracę przedszkolaki otrzymały od Pana Dyrektora Zespoły Szkół Ekonomicznych w Dębicy upominek, który sprawił im wiele radości.

III Biesiada Zdrowej Żywności (1)  III Biesiada Zdrowej Żywności (2)  III Biesiada Zdrowej Żywności (3)

III Biesiada Zdrowej Żywności (4)  III Biesiada Zdrowej Żywności (5)  III Biesiada Zdrowej Żywności (6)

III Biesiada Zdrowej Żywności (7)  III Biesiada Zdrowej Żywności (8)  III Biesiada Zdrowej Żywności (9)

III Biesiada Zdrowej Żywności (10)  III Biesiada Zdrowej Żywności (11)  III Biesiada Zdrowej Żywności (12)

III Biesiada Zdrowej Żywności (13)  III Biesiada Zdrowej Żywności (14)  III Biesiada Zdrowej Żywności (15)

III Biesiada Zdrowej Żywności (16)  III Biesiada Zdrowej Żywności (17)  III Biesiada Zdrowej Żywności (18)