II Biesiada Zdrowej Żywności

30 października 2013 roku pięcio i sześciolatki pracowały bardzo ciężko. Z pomocą uczennic z klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przygotowały zdrowe potrawy: sałatki jarzynowe, kanapki tostowe z pastą twarożkowo – jogurtową, jajka faszerowane, szaszłyki owocowe, sałatkę owocową, owocowe koktajle i szejki oraz ciastka owsiane i kokosowe kuleczki.
Wszystko to z powodu II Biesiady Zdrowej Żywności organizowanej dla wszystkich dzieci
i pracowników przedszkola, której celem jest zwiększenie skuteczności edukacji zdrowotnej, stwarzanie warunków oraz kształtowanie motywacji, wiedzy i umiejętności zdrowego odżywiania się, a także podejmowanie działań na rzecz zdrowia własnego
i innych.
Z pomocą nauczyciela ZSE pani Małgorzaty Groch – Kipa dzieci i młodzież pięknie udekorowały biesiadny stół. Kwiaty z melonów, koszyczki i miseczki z arbuzów, skaczące delfinki z bananów prezentowały się wyjątkowo.
Podczas spotkania „Starszaki” przedstawiły humorystyczną scenkę pt: „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Od tej pory nie tylko mała Stasia z opowiadania, ale i wszystkie dzieci zapamiętają rady małego Aniołka.

Było pysznie, zdrowo i bardzo kolorowo!!!

Realizacja Programu Promocji Zdrowia „Zdrowym być”.