„Idziemy do szkoły” – spotkanie z Nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy”

Dnia 23 maja 2018r.  „Starszaki” spotkały się z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dębicy. Dzieci rozmawiały z Paniami na temat swoich zainteresowań oraz omawiały, jak wyobrażają sobie szkołę.
Panie opowiadały o ważniejszych wydarzeniach i atrakcjach w szkole, jak wyglądają lekcje i przerwy, jakie są rodzaje zajęć dodatkowych przedstawiając prezentację multimedialną. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały kolejne slajdy zadając przy tym wiele pytań.
Nauczycielki pokazały też dzieciom wzorcowy plecak pierwszoklasisty, przybory w piórniku potrzebne podczas lekcji. Sześciolatki z ogromnym zaciekawieniem oglądały książki i zeszyty swoich starszych kolegów. Podkreśliły także, że do plecaka nie wkładamy zbędnych rzeczy, aby nie był on zbyt ciężki. W ramach akcji „Odchudzamy szkolne plecaki” prowadzonej przez szkołę panie przygotowały dla rodziców broszurkę na temat „Zalecenia dla rodziców dotyczące wyboru i przygotowania odpowiedniego plecaka dla dziecka na przyszły rok szkolny”.
Podczas podziękowania za spotkanie wszyscy otrzymali od nauczycielek upominki. Aby jeszcze bardziej ułatwić Naszym przedszkolakom adaptację w środowisku szkolnym i pomóc dzieciom czuć się równie bezpiecznie i pewnie jak w przedszkolu, Nauczycielki ze szkoły zaprosiły sześciolatków na prawdziwą lekcję w szkolnych ławkach. Wszyscy ogromnie się ucieszyli.
Poprzez takie spotkania Nasi absolwenci na pewno szybko zaadaptują się do nowej sytuacji i z przyjemnością będą chodzić do swojej szkoły.