Hodowle w naszym przedszkolu

Chomik Benek

W grupie u Maluchów mieszka chomiczek o mieniu Benek. Jest to mały akrobata, który uwielbia wspinać się po swojej klatce, biegać w kółku i chodzić po drabinkach. Przysmakiem naszego chomika jest świeża sałata, marchewka oraz ziarna słonecznika. Benek jest bardzo przyjaznym zwierzątkiem. Gdy tylko ktoś dotknie klatki, w której mieszka, wychodzi ze swojego domku, żeby się przywitać.

Kanarek Joszi

W październiku tego roku zagościł na dobre w naszym przedszkolu urokliwy i dostojny ptaszek- kanarek. Dzieci same nadały mu piękne imię „Joszi”. Jak sama nazwa wskazuje, kanarek rzeczywiście wywodzi się z Wysp Kanaryjskich, choć spotkamy go również na Maderze. Kanarek to wdzięczny domownik, który nie wymaga dużego zachodu, a jedynie odrobinę uwagi i oczywiście zakupu najpotrzebniejszych akcesoriów.
Co jedzą kanarki? Podstawą diety kanarków są ziarna. W sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo gotowych mieszanek, które zapewnią ptakom wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Ptaki te chętnie zjedzą owoce, na przykład banany, gruszki lub jabłka, jagody. Lubią również warzywa, a więc ogórki, sałatę, marchewkę. Raz w tygodniu dobrze podać kanarkowi kawałek gotowanego jajka.

 

Żółw Fredi

W przedszkolnym holu od wielu lat w akwarium mieszka żółw Fredi. Jego przysmakiem są suszone rybki. Nasz żółwik to leniuszek, który lubi wygrzewać się kamieniu pod lampą, ale jak jest głodny, potrafi zrobić dużo hałasu. Fredi bardzo lubi kiedy dzieci przychodzą się z nim przywitać . wyciąga wtedy głowę z pancerza i ciekawie rozgląda się dookoła.

Rybki 

W grupie IV założona została hodowla rybek. Dzieci chętnie obserwują podwodne rośliny i gatunki rybek akwariowych. Poznały ich nazwy: neonki, welonki, mieczyki, glonojady,  gupiki oraz dowiedziały się jak należy o nie dbać i czym je karmić. Każdy przedszkolak ma swojego ulubieńca, ponieważ rybki różnią się kształtem, wielkością i kolorem. Magiczny podwodny świat  budzi u dzieci ciekawość, zachwyt i sprawia im wiele radości.