Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

Wakacje to okres, w którym dzieci przebywają nad wodą, dużo podróżują, chodzą do lasu, ale przede wszystkim to czas beztroskiej, fantastycznej zabawy  i odpoczynku. Aby zabawa naszych przedszkolaków była bezpieczna  i udana 23 czerwca 2017r., cennych wskazówek udzielił dzieciom policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy aspirant sztabowy Tomasz Totko.
Inscenizacja pt. „Halo, panie policjancie” w wykonaniu naszych przedszkolaków, od której rozpoczęło się spotkanie ukazała wszystkim zgromadzonym niebezpieczne zachowania, jakie mogą wydarzyć się na ulicy i w jaki sposób należy na nie reagować. Następnie zabrał głos pan Policjant, który wykorzystując tablice demonstracyjne przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Później szczegółowo omówił prezentację pt. „Bezpieczne wakacje”, w której zawarte były takie treści jak: zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy i chodniku podczas jazdy rowerem, na rolkach, odpowiednie ubranie się, oznakowanie się podczas wycieczek i spacerów o zmroku, rozważne korzystanie z kąpielisk, właściwe zachowanie się w razie ataku psa – przyjęcie właściwej postawy.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie podejmowały dyskusje z Policjantem. Wszyscy otrzymali od naszego gościa odblaskowe opaski i obiecali, że będą je nosić. Dla dzieci starszych pan Policjant przygotował dodatkowo  książeczki informacyjne, z ebusami, grami,  zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Spotkanie z policjantem (1)  Spotkanie z policjantem (2)  Spotkanie z policjantem (3)

Spotkanie z policjantem (4)  Spotkanie z policjantem (5)  Spotkanie z policjantem (6)

Spotkanie z policjantem (7)  Spotkanie z policjantem (8)  Spotkanie z policjantem (9)