Bezpieczeństwo ważna sprawa

Spotkanie ze strażakami na podwórku przedszkolnym, które odbyło się 06 maja 2013r. to ważne wydarzenie i nie często się zdarza.

W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się nie tylko jak wygląda praca strażaka, ale przede wszystkim jak zachować się, gdy są one świadkami wypadku lub pożaru. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Utrwaliły poznane wcześniej numery alarmowe, pod jakie trzeba dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy straży pożarnej.
Dzieci z bliska miały możliwość zobaczyć jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy, wyposażenie, jakim dysponują strażacy oraz strój strażaka do codziennej pracy. Była też okazja zobaczenia symulowanej akcji ratowniczej Straży Pożarnej przy użyciu drabiny strażackiej.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.