Bawimy się razem

Dzień Dziecka to powszechne znane i obchodzone w wielu krajach święto. Z tej okazji
3 czerwca 2016r. nasze przedszkole odwiedziła najstarsza grupa przedszkolna z Ochronki  Sióstr Służebniczek w Dębicy, by złożyć życzenia wszystkim naszym przedszkolakom. Jak wiadomo dzieci małe i duże bardzo lubią podróże, dlatego też, z tej okazji wszystkie dzieci zostały zaproszone na niezwykłą podróż samolotem w najdalsze zakątki świata. Trasa ciągnęła się  przez cztery kontynenty: Amerykę, Antarktydę, Afrykę i Azję. Podczas tych „wypraw” na nasze polskie dzieci, czekali mali mieszkańcy tych krajów, którzy przygotowali dla nich wiele wspaniałych atrakcji. Pierwszym przystankiem w jakim zatrzymali się podróżnicy była to wioska indiańska, w której dzieci ubrane w pióropusze wybrały się na „wielką indiańską wyprawę”. Drugim krajem odwiedzonym przez dzieci, była to zimowa kraina Eskimosów, w której dzieci podzielone na cztery zespoły budowały igloo z wielkich kartonowych pudełek.  Kolejnym przystankiem była wioska afrykańska,
w której tańczyły „murzyńskie tańce”, natomiast w Chinach – w ostatnim kraju jaki odwiedziły dzieci, miały za zadanie ozdobić chińskie czapeczki.
Po wspaniałej podróży po najdalszych zakątkach świata, zmęczone przedszkolaki powróciły do przedszkola, na których czekał słodki poczęstunek oraz wspaniałe upominki.
To spotkanie nie tylko dostarczyło bogatej wiedzy o świecie, ale dało też doskonałą okazję do wzajemnej integracji i radości ze wspólnej zabawy.

Dzień Dziecka z Ochronką (1)  Dzień Dziecka z Ochronką (2)  Dzień Dziecka z Ochronką (3)

Dzień Dziecka z Ochronką (5)  Dzień Dziecka z Ochronką (6)  Dzień Dziecka z Ochronką (7)

Dzień Dziecka z Ochronką (8)  Dzień Dziecka z Ochronką (9)  Dzień Dziecka z Ochronką (10)

Dzień Dziecka z Ochronką (11)  Dzień Dziecka z Ochronką (12)  Dzień Dziecka z Ochronką (13)  Dzień Dziecka z Ochronką (15)