Ahoj przygodo! Piracki dzień Dziecka

1 czerwca to radosny dzień dla wszystkich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaków czekała fantastyczna zabawa pod hasłem „Super Piraci i poszukiwania zaginionego skarbu”.
Po obejrzeniu filmu „Jake i Piraci z  Nibylandii” dzieci założyły pirackie czapki i ….. zaczęła się niezwykła przygoda. Ukryty w butelce list od kapitana Fischera oraz mapa były pierwszą wskazówką do odnalezienia skarbu. Przedszkolaki dały się porwać wodzom fantazji. W rytm muzyki popłynęły pirackim statkiem na poszukiwania. Przedszkolny plac zabaw zamienił się w Wyspę Piratów. Kolejne butelki z mapami    i wskazówkami  ukryte były w różnych miejscach ogrodu. Po drodze czekały na dzieci zadania: ćwiczenia sprawnościowe, przejście przez pajęczynę, pokonanie toru przeszkód z kubkiem wody, zbieranie żółwich jajek na czas, rzuty do celu.
Wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale! Skarb został odnaleziony!  Skrzynia  pełna niespodzianek: list od kapitana; pirackie medale i tajemnicze pudełeczka ze słodyczami dla każdego dziecka wywołały duży entuzjazm.
Nasi Super Piraci bawili się z radością na tarasie przedszkolnym do morskich piosenek: „ Z piratami w świat”, „Gra w Piratów”, „Hej, hej przygodo!”.  Uwieńczeniem zabawy było malowanie farbami   pirackich statków z tektury.
Atrakcja na świeżym powietrzu okazała się strzałem w dziesiątkę i zabawą na 102. Ahoj!!!