20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Z tej okazji w naszym przedszkolu w każdej z grup odbyły się uroczyste obchody tego święta. Trzylatki wykonały kanapeczki z gotowych, już pokrojonych produktów. Czterolatki spędziły ten dzień na organizowaniu różnorodnych zabaw z wykorzystaniem wielu ciekawych pomocy np.: tworzyły kompozycje z wykorzystaniem krążków do ćwiczeń, plastikowych zakrętek, patyczków po lodach lub słomek do picia. Pięciolatki przygotowały kolorowe, owocowe szaszłyki na świąteczną ucztę. Sześciolatki spędziły czas na zabawach przy muzyce, tańcach, grach i konkursach zespołowych.
W każdej z grup nauczycielki postarały się o to, aby nie zabrakło wesołej zabawy
i możliwości czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na zakończenie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia wytrwałości, radości samych słonecznych dni oraz wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego w przedszkolu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Dzień Przedszkolaka (1)Dzień Przedszkolaka (2)  Dzień Przedszkolaka (3)

Dzień Przedszkolaka (4)Dzień Przedszkolaka (5)Dzień Przedszkolaka (6)