Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
Uroczystość Krasnalki zaczęły od przywitania się z sylwetami misiów, które pojawiły się tego dnia w przedszkolu, następnie zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z postaciami misiów, zagadki, tańce przy misiowych piosenkach. Dzieci poznały również historię święta oraz wysłuchały opowieści pt. „Dzień pluszowego Misa w przedszkolu”. Degustowały miód – przysmak misiów – który same smarowały na herbatniku oraz wykonały pracę plastyczną. 
Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki „Misiowa Fotobudka”, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.