Wracają do Nas po latach…. Spotkanie z Filipem Zagórskim

12 czerwca 2019 r. nasze przedszkole odwiedził Filip – uczeń klasy I – absolwent przedszkola z 2018r. Chłopiec spotkał się z najstarszymi przedszkolakami, które po wakacjach staną się uczniami szkoły podstawowej. Filip zainteresował dzieci ciekawą opowieścią o szkole, o obowiązkach ucznia, o systemie nagradzania za wiedzę i dobre zachowanie. Chłopiec pokazał przedszkolakom swoje pięknie prowadzone zeszyty. Zachęcał kolegów i koleżanki z przedszkola do starannego pisania, które jest efektem prowadzonych ćwiczeń w pisaniu. Starszaki dowiedziały się, jak wygląda dzień ucznia, co dzieci robią na świetlicy. Filip pokazał dzieciom swój plecak i piórnik oraz jego wyposażenie.
Chłopiec przedstawił także swoje zainteresowania, którym poświęca dużo czasu. Filip uprawia sport. Jego ulubioną dyscypliną jest tenis ziemny oraz jazda na nartach. Chłopiec jest mistrzem w obu dyscyplinach. Starszaki zobaczyły, jak wygląda strój i wyposażenie do uprawiania obu dyscyplin. Starszaki gratulowały koledze wielu sukcesów – dyplomów, medali i pucharów w obu dyscyplinach. Na zakończenie spotkania Filip zaprosił dzieci na taras przedszkolny na rozgrywki tenisa.
Spotkanie ze starszym kolegą utwierdziło dzieci w przekonaniu, że  w szkole jest ciekawie, a rozwijanie swoich zainteresowań, daje wiele przyjemności.