NOC PRZETRWANIA w wiosce indiańskiej

  Z 26 na 27 czerwca 2015r. dzieci z grupy III i IV pożegnały przedszkole niesamowitą przygodą pt.: “Noc Przetrwania w wiosce indiańskiej”, czyli ogromnym testem samodzielności.
Największym przeżyciem było dla dzieci zostanie w przedszkolu na całą noc. Zanim jednak poszliśmy spać przeżyliśmy wiele niesamowitych przygód. Tej nocy w przedszkolnej indiańskiej wiosce spotkali się Indianie, którzy podczas plemiennych obrad nadawali sobie indiańskie imiona, malowali twarze, zakładali pióropusze, wybierali wodzów oraz prezentowali okrzyk powitalny. Nie zabrakło również tańców indiańskich oraz zadań sprawnościowych, które miały za zadanie zamienić się w strzelca i tropiciela. Wielkim przeżyciem było również wykonywanie zadań takich jak malowanie tipi, robienie indiańskich ozdób z chrupek kukurydzianych, a także samodzielne ozdabianie totemów. Naszą przygodę w klimacie indiańskim zakończyliśmy dyskoteką przy magicznych światłach oraz nocnym zwiedzaniem przedszkola przy świetle latarek, czyli zabawą w poszukiwanie skarbu według znalezionych wskazówek. Jednak zmęczenie zaczęło o sobie dawać znać naszym małym Indianom. Wesoła zabawa przeniosła się na leżaki, gdzie dzieci przebrały się w pidżamy i oglądały bajkę wyświetlaną projektorem. Rankiem dzieci obudziły się wesołe i uśmiechnięte. Po śniadaniu jeszcze trochę czasu zostało na wesołe rozmowy, rysunki i wspomnienia.
Przybycie rodziców zakończyło kolejną „Noc Przetrwania” w naszym przedszkolu. Dzieci na pamiątkę zabrały ze sobą wykopany skarb – czekoladowe monety, lizaki, medale za odwagę, własnoręcznie wykonane pióropusze i totemy oraz wiele wspomnień związanych
z pierwszym krokiem w samodzielność.

Noc przetrwania (1)  Noc przetrwania (2)  Noc przetrwania (3)

Noc przetrwania (4)  Noc przetrwania (5)  Noc przetrwania (6)

Noc przetrwania (7)  Noc przetrwania (8)  Noc przetrwania (9)

Noc przetrwania (10)  Noc przetrwania (11)  Noc przetrwania (12)

Noc przetrwania (13)  Noc przetrwania (14)  Noc przetrwania (15)

Noc przetrwania (16)  Noc przetrwania (17)  Noc przetrwania (18)