Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” w Przedszkolu Miejskim nr 2 – Integracyjnym w Dębicy!

14 czerwca 2021

W dniach 11.06.2021r. – 14.06.2021r. nasze przedszkole przyjęło zaproszenie/challenge
i przyłączyło się do akcji “Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”, której celem jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Jako placówka edukacyjna jesteśmy solidarni
z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:

 1. zorganizowaliśmy dla wszystkich przedszkolaków malowanie niebieskich motyli na folii w scenerii naszego ogrodu
 2. ubraliśmy się na niebiesko
 3. napisaliśmy o akcji na stronie placówki

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

 #challengeniebieskiemotyle2021

W ostatnich dniach wszyscy jesteśmy z Niebieskimi Motylami – my również! Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021

 NOMINUJEMY:

 • Grupę 5-latków z Ochronki Sióstr Służebniczek w Dębicy
 • Szkołę Podstawową w Niedźwiadzie Górnej
 • Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, Filia nr 4 w Dębicy

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU
I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

  Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

 4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny  lub instytucja) i powiadomić je o tym.
 5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
 6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!   

 

NASZE PRACE – maj

Grupa I

Grupa III

Urodziny w przedszkolu

Urodziny są  wyczekiwanym i szczególnym dniem dla każdego przedszkolaka. Ze względu na zawieszenie zajęć, w miesiącu kwietniu swoje święto obchodzili solenizanci urodzeni w marcu i w kwietniu: Ignacy z grupy II, Jagoda, Zofia, Antonina, Piotr, Fabian, Nataniel z grupy III oraz Daria, Filip W, Filip N.  z grupy IV. Nasi  Solenizanci wysłuchali  ,,Sto Lat” oraz inne serdeczne życzenia Kolegów i Koleżanek oraz Pań z grupy. Następnie wszyscy uczestniczyli w zabawach  urodzinowych. Najbardziej oczekiwanym momentem tego dnia było dmuchanie świeczek na pysznych tortach przygotowanych przez panie Kucharki. Na pamiątkę obchodzonych urodzin Dzieci otrzymały piękne laurki i pamiątkowe balony.

Naszym Solenizantom
życzymy dużo zdrowia
i wszystkiego najlepszego!


 

„Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Kształtując świadomość narodową naszych przedszkolaków, w dniu 30.04.2021r. odbyły się obchody tego święta. Dzieci z grupy IV, ubrane w galowe stroje uczciły nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Starszaki obejrzały film edukacyjny pt. ,,Polska- moja Ojczyzna”; recytowały wiersze patriotyczne : „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy, śpiewały piosenki: „Polska”, „Symbole Polski” prezentując układy taneczne z samodzielnie wykonanymi chorągiewkami oraz wstążkami w barwach narodowych; układały flagę z białych i czerwonych kartek. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, po wniesieniu Flagi Polski przez poczet sztandarowy odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz szacunku do symboli narodowych. Dzień ten był  wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

„Święto Flagi”

Rozwijając poczucie przynależności narodowej dzieci z  grupy III w dniu 30.04.2021r uczestniczyły w obchodach z okazji Święta Flagi. Średniaki odświętnie ubrane wysłuchały opowiadania z ilustracjami „Dzień Flagi” M. Strękowskiej – Zaremby oraz oglądnęły prezentację multimedialną „Święto Flagi”, podczas której utrwaliły poznane wiadomości o symbolach narodowych. Recytowały wiersze: „Moja Ojczyzna” I. Fabiszewskiej, „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy. Z powagą i w pozycji na baczność odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie zatańczyły taniec z biało – czerwonymi chorągiewkami do piosenki „Symbole narodowe”. Przedszkolaki wiedzą, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.