Dzień Otwarty 2019

25 czerwca 2019r. do przedszkola przybyły zaproszone dzieci, które od września staną się najmłodszymi przedszkolakami. Gości przywitali przedstawiciele wszystkich grup prezentując inscenizację „Na łące” w wykonaniu kolorowych Motyli, Biedronek, Żabek, Bocianów, Pszczółek i Żuczków. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci udały się do sali, w której będą bawić się i pracować w przyszłym roku szkolnym. Po smacznym poczęstunku przyszedł czas na zabawy przy muzyce organizowane przez nauczycieli. Wychowawczynie opowiedziały też jak będzie wyglądał każdy dzień w przedszkolu, po czym zaprosiły przyszłych przedszkolaków do obejrzenia teatrzyku sylwet do opowiadania o „Motylku i Biedronce”. Bardzo chętnie dzieci z pomocą rodziców wykonały też swoja pierwszą przedszkolną pracę plastyczną. Śmiesznymi biedronkami udekorowana została cała sala zabaw.
Podczas Dnia Otwartego małe Przedszkolaki oswoiły się z salą, zabawkami i nauczycielkami, które będą prowadziły ich grupę. Obiecały, że we wrześniu przyjdą uśmiechnięte do przedszkola.

„Podróż na matematyczną wyspę” – zajęcie otwarte w grupie III

24 czerwca 2019r. wyruszając na „Matematyczną Wyspę” dzieci rozpoznawały podstawowe figury geometryczne, segregowały je według kształtu i koloru, przeliczały elementy, liczyły sylaby i porównywały długość wyrazów, określając który wyraz jest krótki, dłuższy i najdłuższy. Układały rytmy według wzoru wskazanego przez nauczyciela, a także dobierały się w grupy zgodnie z wskazaną przez nauczyciela liczbą podczas zabawy ruchowej.
Rodzice mieli możliwość nie tylko zobaczyć jak świetnie ich pociechy radzą sobie z coraz trudniejszymi zadaniami matematycznymi, ale również jak wspaniale potrafią pracować w małych zespołach. Po skończonych zajęciach każdy uczestnik wyprawy otrzymał „Order Mistrza Matematycznego”.

     

Tak spędzamy wolny czas w słoneczne dni

Korzystając z pięknej pogody dzieci z grupy III wybrały się 18 września 2019r. do Parku Jordanowskiego, aby pobawić się na nowym placu zabaw. W drodze powrotnej, chcąc się ochłodzić cała grupa wstąpiła do baru Frasses na pyszne lody.

„Świat ludzi i zwierząt” – konkurs plastyczny

18 czerwca 2019r., odbyło się rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Świat ludzi i zwierząt”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie  nr 1 w Dębicy w ramach Planu Pracy Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Rejonu Dębica.
Dzieci z Naszego przedszkola otrzymały

  • III Miejsce –  Antoś P. z grupy IV przygotowany przez panią Małgosię,
  • Wyróżnienie – Karinka z grupy II przygotowana przez panią Dorotkę.

Gratulujemy!!!

Przedszkolaki z wizytą w szkole podstawowej

W dniu 18 czerwca 2019r. „Starszaki” wybrały się z wizytą do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Dzieci zwiedziły szkołę, zapoznały się z klasą lekcyjną, jej wyposażeniem. Siedząc po raz pierwszy w szkolnych ławkach odpowiadały na pytania, wykonywały zadania, wykazując się przy tym doskonałą wiedzą. Po powrocie do przedszkola z wypiekami na twarzach opowiadały o tym, co widziały w szkole.
Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie ułatwi dzieciom przekroczenie progu szkoły we wrześniu.